Wielu osobom, szczególnie tym ze starszego pokolenia, korzystanie z usług stomatologa estetycznego wydaje się być niepotrzebnym wydatkiem. Często zależy to od upodobań, jednak komfort swobodnego pokazywania pięknego uśmiechu jest nie do przecenienia. Mimika twarzy jest jednym z podstawowych, pozawerbalnych sposobów przekazywania własnych emocji. Niechęć do uśmiechania się wywołana brzydkim wyglądem zębów może prowadzić do zaburzeń w kontaktach społecznych, a nawet psychicznych.

Refundacja zabiegów stomatologii estetycznej

W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia przysługują podstawowe zabiegi stomatologiczne. Za większość bardziej skomplikowanych oraz za te z zakresu medycyny estetycznej trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Wyjątek stanowi odkamienianie zębów, które można bezpłatnie wykonać raz do roku. Mimo że nie należy ono samo w sobie do zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, to wykonywane metodą piaskowania prowadzi do ich wyraźnego rozjaśnienia i pozbycia się przebarwień.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Sama stomatologia estetyczna cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów ze względu na chęć posiadania zdrowego i pięknego uśmiechu. Zabiegi z zakresu tej dziedziny stomatologii skupiają się między innymi na wybielaniu zębów czy popularnych zabiegach związanych z piaskowaniem. Dodatkowo, warto również zwrócić uwagę na fluoryzację, która zalicza się do czynności związanych z higienizacją jamy ustnej.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...