Istnieją różne rodzaje implantów zębowych. Jednak rodzaj zawsze wybiera lekarz, a wybór poprzedza konsultacja. Jednym ze znanych rodzajów implantów stomatologicznych są te wykonane z tytanu. Tytan gwarantuje długi okres użytkowania, jednak ten rodzaj ma również swoich przeciwników. Mówi się o tym, że implanty zębowe wykonane z tytanu są nieestetyczne. Czasami dochodzi do obniżenia się linii dziąseł, co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części.

Rodzaje implantów stomatologicznych

Alternatywą dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ substancja ta przypomina naturalną tkankę zęba i jest bardziej odporna na ścieranie. Jego wielką zaletą jest to, że ten rodzaj materiału idealnie wiąże się z tkanką kostną. Implanty cyrkonowe nie reagują na zmiany temperatury. Dodatkowo cechują się odpornością na substancje kwaśne. Nie zmieniają smaku spożywanych potraw, są bezpieczne i nie wykazują interakcji z materiałami stomatologicznymi. Metoda wstawiania zębów cyrkonowych implantów zębowych jest jednofazowa.

Mosty zębowe

Mosty stomatologiczne polegają na tym, że pomiędzy dwoma zębami (lub implantami) jest umocowanych kilka koron. Znacznie zmniejsza to cenę wstawianych zębów. Same korony, bez implantu są o połowę tańsze niż cały ząb, czyli implant z koroną. Mosty są rozwiązaniem koniecznym dla osób, u których stomatolog stwierdzi zbyt słabą lub niewielką kość, by mogła utrzymać więcej implantów zębowych.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...